Znajomi

Ostatnio zastanawiałam się jak to jest, że co jakiś czas zmieniamy przyjaciół, znajomych. Przykłady z ostatnich dni: dostaję na facebooku zaproszenie do znajomych od kogoś kogo nie widziałam chyba ze 2 lata. Wcześniej widywaliśmy się co najmniej raz w tygodniu. Nie pokłóciliśmy się, nic się nie stało, jakoś tak nasze drogi się rozeszły, nie kontaktowaliśmy się wirtualnie. Gdyby nie to zaproszenie pewnie już nie pamiętałabym, że taka osoba istnieje.

Przykład drugi – kolega z którym mogłam gadać godzinami, nieważne na żywo czy nie, o wszystkim i o niczym. Wspólny znajomy mojego chłopaka, znaliśmy się od kilku ładnych lat. Często wychodziliśmy też razem na piwo. Teraz jakoś tak się poskładało, że chyba z pół roku go nie widziałam, a mieszka niedaleko. Ciągle jakieś ważniejsze sprawy. A do tego ja staram się mniej wychodzić, bo to wiąże się z wydatkami, niezdrowym jedzeniem itd. Wracają ze szkoły w sobotę dzwonię do mojego i mówię, że skoro już i tak wychodzimy to może zadzwońmy do niego co robi. „Nie, bo denerwuje mnie jego gadka”. No to skreślone. Szansa, że będzie mi się chciało specjalnie z nim umawiać, np. samej jest minimalna. Poszliśmy więc do innych znajomych, których znamy od roku. I tak mimochodem i gdzieś niezauważalnie zmieniamy otoczenie i znajomych, starając się dobierać głównie takich, którzy pasują nam obydwojgu lub zmieniając pracę czy szkołę – zmieniamy też znajomych. Zawsze jakieś kontakty się pojawiają, a jakieś urywają. Na co dzień wszystko jest ok, tylko czasem jak się nad tym zastanowić to żal straconego kontaktu z niektórymi osobami.

2 myśli nt. „Znajomi

 1. ~Nana

  Bardzo często nasze drogi się rozchodzą, jednak ja uwielbiam to uczucie kiedy znowu, po kilku latach ktoś odzywa się do mnie albo ja do niego, gdy przypominam sobie o jego istnieniu. Takie odgrzewane kotlety lubię
  pozdrawiam
  nydream.blog.onet.pl

  Odpowiedz
  1. Morelka Autor wpisu

   A ja właśnie nie preferuję. Znajomości zwykle już nie odnowię na tyle, bo nie mam czasu na dużą ilość znajomych. Pozdrawiam :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>